ستاد اجرایی ادغام برنامه پیشگیری از انتقال ویروس اچ آی وی از مادر به کودک در بوشهر تشکیل شد

21 امرداد 1396
کارشناس مسئول واحد پیشگیری مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: ستاد اجرایی و هسته آموزشی ادغام برنامه پیشگیری از انتقال ویروس اچ آی وی از مادر به کودک (PMTCT) در شهرستان بوشهر تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، دکتر زهره زمانیان در این نشست افزود: به‌منظور ادغام برنامه پیشگیری از انتقال ویروس اچ آی وی از مادر به کودک (PMT CT) در سیستم بهداشتی و درمانی، ستاد اجرایی هسته آموزشی تشکیل شد.
وی در خصوص نحوه اجرای این برنامه در کنار سایر برنامه‌های بهداشتی و مسئولیت هریک از اعضاء شرکت‌کننده در این نشست مطالبی بیان و گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای مراقبین سلامت مرد و زن در کلیه مراکز، پایگاه‌های سلامت، بهورزان خانه‌های بهداشت مسئولیت هریک از اعضاء شرکت‌کننده در این نشست است.
دکتر زهره زمانیان افزود: توجیه کلیه پزشکان در مراکز تابعه و اطلاع‌رسانی به گروه‌های هدف در شهرستان، تأمین و توزیع کیت‌های تشخیص سریع اچ آی وی و نهایتاً پیگیری و مراقبت از افرادی که به‌عنوان افراد آلوده به این ویروس به‌ویژه در گروه زنان باردار به‌منظور پیشگیری از انتقال آلودگی اچ آی وی از مادر باردار به نوزاد مشخص، تعیین و ابلاغ گردید.
کارشناس مسئول واحد پیشگیری مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان کرد: این برنامه در 4 محور دوره پیش از بارداری، بارداری، زایمان و شیردهی برای زنان و گروه‌های دارای رفتارهای پرخطر در مردان اجرا خواهد شد.
ستاد اجرایی و هسته آموزشی ادغام برنامه پیشگیری از انتقال ویروس اچ آی وی از مادر به کودک (PMTCT) شهرستان بوشهر با حضور اعضاء هسته آموزشی که شامل کارشناسان سلامت مادران، ایدز، بهورزی، پیشگیری و معاون فنی در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان تشکیل شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.اجرایی     دکتر.زهره.زمانیان     مرکز.بهداشت.بوشهر        
تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >