معاون امور عمرانی فرماندار تنگستان:
وضعیت سگ‌های ولگرد در شهرستان تنگستان ساماندهی می‌شود

24 ارديبهشت 1397
معاون امور عمرانی فرماندار تنگستان گفت: وضعیت سگ‌های ولگرد در شهرستان تنگستان به کمک شبکه بهداشت و درمان شهرستان ساماندهی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس پرویز شعبانی، در نشست شورای سلامت این شهرستان عنوان داشت: با توجه به مشکلاتی که وجود سگ‌های ولگرد در شهرستان ایجاد کرده است؛ وضعیت آن‌ها ساماندهی می‌شود.
معاون امور عمرانی فرماندار شهرستان تنگستان افزود: ساماندهی وضعیت سگ‌های ولگرد یک امر بین بخشی بوده و برای تحقق آن نیازمند همکاری نهادهای دولتی به‌ویژه شبکه بهداشت و درمان، محیط‌زیست، شهرداری‌ها و غیره است.
مهندس شعبانی خاطرنشان کرد: شهرداری‌های شهرستان با همکاری نهاد منابع طبیعی زمین مناسب برای فنس کشی و نگهداری سگ‌ها را شناسایی کرده، در مراحل بعد نهادهایی مانند شبکه بهداشت و درمان، دامپزشکی و غیره در این امر مشارکت خواهند کرد؛ ضمن اینکه فرمانداری شهرستان در تمام مراحل برای تحقق این امر حمایت و پشتیبانی می‌نماید.
 سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان نیز ضمن اعلام آمادگی این شبکه بهداشت و درمان جهت همکاری برای تحقق این امر عنوان داشت: در سال گذشته تعداد 76 مورد حیوان گزیدگی در سطح شهرستان بوده که 90 درصد از این موارد مربوط به سگ‌ها بوده است.
مهندس عادل مقدس تأکید کرد: هزینه پیشگیری و درمان هر مورد حیوان گزیدگی بین 8 الی 10 میلیون ریال از قبیل واکسیناسیون و سایر اقدامات مربوط است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان اظهار داشت: علاوه بر هزینه درمانی که برای افراد آسیب‌دیده صرف می‌شود، صدمات جسمی و روحی واردشده نیز قابل‌توجه است.
گفتنی است نشست شورای سلامت با حضور معاون عمرانی فرماندار، بخشدار بخش مرکزی، شهردارها، اعضای شورا و مدیران نهادهای شهرستان تنگستان برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ا 3010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.سلامت     مهندس.پرویز.شعبانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        
تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >