کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه:
غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال در گناوه آغاز شد

17 تير 1399
کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه از آغاز غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال در این شهرستان خبر داد.

زهره گره در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: برنامه بینایی‌سنجی که هرساله از آبان شروع و در طول سال اجرا می‌شد، امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا از ۱۵ تیرماه تا ۱۵ مهرماه در کل استان هم‌زمان با سراسر کشور انجام می‌گیرد.
وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته سنجش بینایی کودکان سه تا شش سال توسط E- CHART و در محل‌های بیشتری از شهرستان اعم از مهدهای کودک، مراکز بهداشت و پایگاه‌های سنجش بینایی بهزیستی انجام می‌شد، ولی امسال به دلیل شیوع کرونا سنجش توسط دستگاه‌های مخصوص تنها در یک مکان انجام می‌گیرد.
گره افزود: سال گذشته در طرح غربالگری بینایی کودکان توسط بهزیستی سه هزار و ۱۰۰ کودک غربالگری شدند و از میان این کودکان تعداد ۳۷۳ کودک مشکوک به اختلالات بینایی بودند و به اپتومتریست ارجاع داده شدند.
این مسئول همچنین با اشاره به شناسایی ۶۶ کودک ۳ تا ۶ سال مبتلا به تنبلی چشم در شهرستان طی سال گذشته خاطرنشان کرد: چنانچه تنبلی چشم به‌موقع یعنی زیر ۶ سال تشخیص داده شود به راحتی قابل‌درمان است.
کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه در توصیه به خانواده‌ها برای جلوگیری از تنبلی چشم کودکان عنوان کرد: بهتر است کودکان ۳ الی ۶ سال را همه‌ساله موردسنجش بینایی قرار دهند، به عبارتی اگر کودکی در سن ۳ سالگی موردسنجش قرارگرفته در سن چهارسالگی نیز بایستی این سنجش تکرار شود چراکه ممکن است اختلالات بعد از سنجش اولیه بروز کند.
مکان اجرای طرح در پایگاه ثابت اداره بهزیستی واقع در خیابان شهید بهشتی (خ شیلات قدیم-اداره بهزیستی سابق) و روزهای کاری مرکز شنبه هر هفته در دو نوبت صبح از ساعت ۹ الی ۱۲ و عصر از ساعت ۱۷ الی ۲۰ خواهد بود.
انتهای پیام/ ک.آ- ۳۰۸۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
غربالگری     بینایی.سنجی     زهره.گره     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   17 تير 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >