مسئول آموزش فوریت‌های پزشکی و اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتستان:
بیماران مبتلا به کرونا در صورت نداشتن حس بویایی بیشتر در معرض گازگرفتگی هستند

9 دی 1399
مسئول آموزش فوریت‌های پزشکی و اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتستان گفت: مبتلایان به کرونا به دلیل احتمال اختلال حس بویایی بیشتر در معرض خطرات گازگرفتگی هستند.

هادی بخشی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: با توجه به اینکه یکی از عوارض بیماری کرونا اختلال در حس بویایی و یا از بین رفتن موقت حس بویایی است، بنابراین مبتلایان به بیماری کرونا که دچار این اختلال شده‌اند بیشتر از سایر مردم در معرض مخاطرات استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز خصوصاً عدم‌تشخیص نشت گاز به دلیل اختلال در حس بویایی در فصل سرما می‌شوند.
بخشی تصریح کرد: به این افراد توصیه می‌شود، قبل از استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز آن را تست کرده تا از کارکرد صحیح قطعات و اتصالات اطمینان حاصل نمایند و حتماً قبل از استفاده دودکش بخاری را چک نمایند و از پاک بودن مسیر خروجی گاز اطمینان حاصل کنند.
وی بیان کرد: شهروندان در فصول سرد سال که از وسایل گرمایشی استفاده می‌کنند، به دلیل تشابه علائم اولیه، مراقب باشند که گازگرفتگی را با سرماخوردگی اشتباه نگیرند چون که علائم مسمومیت با گاز کربن مشابه علائم سرماخوردگی و ابتلا به بیماری کووید ۱۹ است و افراد در ابتدا احساس تنگی نفس و آبریزش بینی می‌کنند.
بخشی تأکید کرد: خانوارها در این فصل باید توجه داشته باشند، در صورت نشت گاز و گازگرفتگی در منزل حتماً باید ابتدا شیر گاز را بسته تا از نشت بیشتر گاز جلوگیری کنند، سپس درب ورودی ساختمان و پنجره‌ها را باز نمایند تا گاز از این مسیر خروج کند و تهویه هوا صورت پذیرد و از روشن کردن هرگونه وسایل الکتریکی به دلیل خطر انفجار جلوگیری نمایند.
مسئول آموزش فوریت‌های پزشکی و اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتستان اظهار کرد: افراد در صورت داشتن علائم سرگیجه، تهوع، استفراغ، ضعف و بی‌حالی و عدم تعادل می‌توانند با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند و درخواست کمک نمایند.

انتهای خبر: س.غ /۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
گاز.گرفتگی     هادی.بخشی     فرهنگ.سلامت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   9 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >