مسئول امور دارویی شبکه بهداشت و درمان گناوه:
فروش دارو در سوپرمارکت‌ها و عطاری‌ها ممنوع است

20 دی 1399
مسئول امور دارویی شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: فروش دارو در سوپرمارکت، عطاری و یا هر مکان دیگر به جز داروخانه ممنوع است.

مرضیه بوستانی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: مردم ما باید به این آگاهی برسند که خدمات دارویی را از داروخانه و افراد با علم و آگاهی در زمینه فروش و نحوه مصرف دارو دریافت کنند.
مسئول امور دارویی شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان داشت: افراد سودجو در صنوف مختلف از جمله سوپرمارکت‌ها و عطاری‌ها از عدم آگاهی مردم استفاده کرده و اقدام به فروش دارو می‌کنند.
وی افزود: این داروها اغلب قاچاق هستند و چون مورد تأیید معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت نیست ما از محتویات دارو اطلاعی نداریم، بنابراین ریسک خطر مصرف این داروها بالاست و می‌تواند عوارض جانبی غیرقابل جبرانی برای مصرف‌کننده به همراه داشته باشد.
بوستانی اظهار داشت: در شهر گناوه دو داروخانه شبانه‌روزی و ۶ داروخانه که به صورت روزانه فعالیت دارند وجود دارد، همچنین با توجه به وجود داروخانه در مراکز بهداشتی و درمانی در سطح روستاها مردم می‌توانند داروهای موردنیاز خود را به راحتی تهیه کنند و مشکل تأمین دارو در این شهرستان وجود ندارد.
مسئول امور دارویی شبکه بهداشت و درمان گناوه بابیان اینکه در پی بازدید از تعدادی سوپرمارکت و عطاری مقدار زیادی دارو کشف و ضبط شد خاطرنشان کرد: مردم فهیم شهرستان گناوه داروهای موردنیاز خود را به هیچ‌وجه از مکان‌های غیرمجاز تهیه نکنند.

انتهای پیام/ ک.آ- ۳۰۸۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
امور.دارویی     مرضیه.بوستانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   20 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >