کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
تهویه هوای محیط‌ های بسته بویژه منازل در کاهش شیوع ویروس کرونا موثر است

17 فروردين 1400
کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت : تهویه هوای محیط‌ های بسته بویژه منازل در کاهش شیوع ویروس کرونا موثر است.

مهرداد ظاهری در مصاحبه با مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: پاکیزه کردن هوا از وجود ویروس کووید ۱۹ به اندازه ضدعفونی کردن سطوح اهمیت دارد به همین دلیل بایستی در مکان‌های بسته علاوه بر رعایت فاصله اجتماعی،ضدعفونی سطوح و استفاده از ماسک، در خصوص تمیزی هوا و تهویه مطلوب اهتمام لازم را داشته باشیم.
ظاهری اظهارکرد: در خصوص تمیزی هوا و تهویه مطلوب باید میزان ویروس‌های موجود در هوا را کاهش دهیم و همه ما می‌دانیم که برای تمیز کردن سطوح باید از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنیم. با این حال، تمیز کردن هوا به این سادگی نیست.، شما نمی‌توانید تنها با اسپری کردن مواد شیمیایی در هوا انتظار نابودی ویروس را داشته باشید.
 وی همچنین بیان کرد: پاکیزه کردن هوا به اندازه پاکیزگی سطوح اهمیت دارد، اما شما این کار را باید با روشی متفاوت انجام دهید. ما در محیط تنفس می‌کنیم و اگر برای نابودی ویروس‌ها در هوا از مواد شیمیایی استفاده کنیم، این مواد برای سلامت‌مان مضر خواهند بود.
مهرداد ظاهری تصریح کرد:  در گام نخست باید منبع آلوده کننده هوا در محیط را شناسایی و محدود کرد، از این رو، افراد مبتلا به ویروس کرونا در یک خانه باید از محیط سایر اعضا جدا باشند و حدالمقدور در یک اتاق مجزا قرنطینه شوند.
همچنین در یک مکان عمومی وقتی همه از ماسک استفاده کنند،انتشار ویروس در هوا کاهش می‌یابد. بر اساس مطالعات حرکت شناسی ویروس، مشخص شده است ویروس کرونا می‌تواند به راحتی در مکان بسته حرکت کند و این موضوع در زمانی که افراد نزدیک به هم قرار دارند امکان شیوع کووید ۱۹ را بیشتر خواهد کرد.
کارشناس بهداشت حرفهای شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهارکرد: همچنین شواهد نشان می‌دهد زمانی که سیستم تهویه در یک مکان ضعیف باشد، ویروس می‌تواند برای بیش از ۱۰ دقیقه در هوا شناور باقی بماند و امکان ابتلاء را تا حد زیادی بالا ببرد. در حالی که سیستم تهویه مناسب می‌تواند شانس انتشار ویروس کرونا در محیط بسته را به شدت کاهش دهد .
 مهرداد ظاهری با اشاره به این مهم گفت: طبق تحقیقات بعمل آمده، تهویه مناسب، باز کردن مستمر در و پنجره‌ها و جابه جایی هوای داخل با هوای بیرون، از راهکارهای ساده‌ای است که می‌تواند میزان شیوع ویروس کرونا در محیط‌های بسته را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان در این زمینه افزود:در منازل باید ترجیحا تهویه طبیعی با استفاده از پنجره‌ها و درب‌ها فراهم شود ،  باید هوای منزل و فضا‌های بسته ۲.۵ تا ۶ بار در ساعت تعویض شود ، بازگذاشتن پنجره‌های مقابل هم در ساختمان‌ها ضروری است ، در صورت باز بودن پنجره‌های مقابل هم در ساختمان ظرف مدت زمان ۵ دقیقه، ۹۰ درصد آلودگی می تواند کاهش ‌یابد.
همچنین فن‌های مکشی در سرویس‌های بهداشتی و توالت باید در هر وضعیت ممکن استفاده شوند. حتی المقدور، باید به طور مداوم فعال و درب توالت‌ها بسته باشند.
کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان تاکید کرد: همه مردم در این شرایط سخت کرونایی نقش مثلت پیشگیری در کنترل این بیماری که همان تهویه مناسب، استفاده از ماسک و فاصله را نباید فراموش کنند.

انتهای پیام/ کد خبرنگار : (س.غ/3030)

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     مهرداد.ظاهری     تهویه.مناسب     منزل     محیط.بسته    
کرونا.ویروس    

تاریخ بروز رسانی:   17 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >