امام‌جمعه شهر برازجان:
نگاه به ازدواج همانند جوانه‌ای باشد که مدام در حال رشد است

12 تير 1401
امام‌جمعه شهر برازجان گفت: به ازدواج خود، همانند جوانه‌ای نگاه کنید که مدام در حال رشد است و با شناخت از همدیگر، مدیریت کردن انتظارات خود، خوب صحبت کردن و رفتار صمیمانه این جوانه را آبیاری کنید.

حجت‌الاسلام حسن مصلح، به نقل از امام صادق (ع) اظهار کرد: کسی که مجردی را ترویج کند و امکان ازدواج او را فراهم نماید از کسانی است که در قیامت خداوند به آنان نظر لطف می‌کند.
وی همچنین با اشاره به فواید ازدواج گفت: ازدواج باعث می‌شود نیاز به عشق و محبت و احترام و امنیت در زوجین ارضاء شود و سلامت جسمانی فرد افزایش یابد.
حجت‌الاسلام مصلح تصریح کرد: با ازدواج می‌توان به امنیت مالی رسید و ازدواج باعث می‌شود که فرد از یک سری حقوق قانونی و اجتماعی که به علت تجرد محروم مانده است برخوردار گردد.
وی بیان کرد: ازدواج موجب افزایش ارتباطات اجتماعی می‌شود، زیرا افراد متأهل راحت‌تر در تفریحات و اجتماعات خانوادگی و دوستانه حضور پیدا می‌کنند.
امام‌جمعه شهر برازجان اظهار کرد: حل مشکلات، مقدم دانستن همسر، رشد و توسعه فردی، بخشش، خلاقیت، تمرکز روی خصوصیات مثبت، باور قلبی به نیک‌بختی، ظرفیت شناخت مجدد، رفتار متأهلی، جدال منصفانه از فواید یک ازدواج سلام و آگاهانه است.
حجت‌الاسلام مصلح به جوانان توصیه کرد: زندگی مشترک را با تسلط بر این مهارت‌ها اداره کنید که فواید بی‌شماری به همراه خواهد داشت و نشاط، احترام و اعتماد متقابل، زندگی باثبات، حمایت دوطرفه و عشق بی‌قیدوشرط ازجمله بارزترینِ این فواید به شمار می‌روند، پس نباید فرصت را از دست داد، بعد از مرور مهارت‌ها تمرین آن‌ها را شروع کنید تا در پرتو خانواده‌ای سالم جامعه سالم داشته باشیم.
وی تصریح کرد: به ازدواج خود، همانند جوانه‌ای نگاه کنید که مدام در حال رشد است ازدواج بهنگام و آگاهانه زیربنای اولیه برای یک ازدواج پایدار است و آگاهی درزمینهٔ معیارهای انتخاب زندگی از مؤلفه‌های مهم ازدواج موفق است.
امام‌جمعه شهر برازجان با تأکید بر اینکه، مشاوره‌ای پیش و حین ازدواج نقش مهمی در تحکیم رابطه زوج‌ها و سلامت زندگی آن‌ها خواهد داشت، اظهار کرد: بهداشت روانی زوج‌ها در افزایش کیفیت زندگی و غنی‌سازی روابط آن‌ها مهم و تأثیرگذار است و برای شکل‌گیری بنیان و پایداری خانواده در جامعه امروزی و عاملی مؤثر در استحکام خانواده است.
مصادف با اولین روز از هفته ملی ازدواج (10 الی 16 تیرماه) نمایشگاه حاوی مطالب آموزشی ازدواج توسط واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان دشتستان در محل ستاد نماز جمعه شهر برازجان برگزار شد.

انتهای پیام/ س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هفته.ازدواج     امام.جمعه     حجت‌الاسلام.حسن.مصلح     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   12 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >