معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
پویش دشتستان پاکیزه برای افزایش سطح سلامت جامعه برگزار شده است

18 تير 1403
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: پویش دشتستان پاکیزه برای افزایش سطح سلامت جامعه هم‌زمان با سراسر استان برگزار شده است.

دکتر احسان دربان ملک در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و دمان دشتستان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین راه‌های ارتقاء آگاهی و همچنین ارتقا سواد سلامت جامعه برای کنترل پشه آئدس و بیماری‌های ناشی از آن اجرای پویش دشتستان پاکیزه است.

دکتر دربان ملک افزود: متأسفانه اگر پشه آئدس در منطقه‌ای وارد شود، پس از گزش و خون‌خواری شروع به تخم‌ریزی می‌کند و انگل را به نسل‌های بعدی خود انتقال می‌دهد.

معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با بیان اینکه پشه آئدس در آب‌های راکد، مخازن نگهداری آب، لاستیک‌های مستعمل و سطل‌های آب زیر کولر تولیدمثل می‌کند، گفت: در این پویش از ظرفیت سازمان‌ها، ادارات، رسانه‌ها، داوطلبین سلامت و سفیران سلامت خانوار برای آموزش و اطلاع‌رسانی حداکثری به مردم در خصوص راه‌های کنترل و خطرات پشه آئدس استفاده شده است.

کارشناس واحد آموزش و ارتقای سلامت شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز گفت: در پویش دشتستان پاکیزه، ۳۶۷ رابط سلامت محله همچنین در حدود ۱۰ هزار سفیر سلامت توسط مراقبین سلامت و بهورزان آموزش دیده‌اند که این آموزش‌ها به‌صورت مستمر ادامه دارد

محبوبه پروانه افزود: در تمامی ادارات پوستر پویش نصب شده است و کارکنان ادارات مورد آموزش قرار گرفتند و ائمه جمعه شهرهای مختلف شهرستان نقش بسیار مهمی در آموزش راه‌های کنترل پشه آئدس و بیماری‌های ناشی از آن به نمازگزاران داشته‌اند.

 

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
پویش     دشتستان.پاکیزه     دکتر.احسان.دربان‌ملک     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   18 تير 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >