رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
کانون سلامت محلات، در مناطق کم برخوردار شهرستان بوشهر افتتاح شد

18 تير 1403
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در سه مرکز خدمات جامع سلامت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، کانون محلات ارتقادهنده سلامت جهت مناطق کم برخوردار افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی نیا گفت: محلات رایانی، سرتل، امامزاده، ریشهر، تنگک ۱ و ۲ و ۳ و چغادک جز محلات کم برخوردار شناسایی شده‌اند.

 مهندس حبیبی نیا گفت: نخستین برنامه شناسایی و ساماندهی نیازمندان محلات است که در این برنامه زنان سرپرست خانوار، معلولان، سرپرستان از کار افتاده، سرپرستان زندانی، سرپرستان معتاد در حال ترک و بد سرپرستان شناسایی می‌شوند.

وی در خصوص نحوه اجرای این برنامه افزود: شناسایی نیازمندان از طریق خانه محلات با کمک گرفتن از همه ظرفیت‌های محله از جمله امور مساجد، پایگاه‌های بسیج، دفاتر تسهیل گری، تشکل‌های مردمی و در چارچوب خادم یاران کوچه‌ها صورت می‌پذیرد و اخذ استعلامات، مددکاری و اقدامات حمایتی از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی است که برای اجرای این برنامه در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: در این برنامه از طریق کانون سلامت محلات با کمک راه‌اندازی میزهای خدمت در سطح محلات، امور مساجد، پایگاه‌های بسیج، دفاتر تسهیل گری، تشکل‌های مردمی افراد فاقد بیمه شناسایی و سازمان بیمه سلامت، بیمه رایگان صادر می‌شود.

وی افزود: امروزه بیشتر افراد در اثر بیماری قلبی عروقی، تغذیه نامناسب، کم‌تحرکی و بیماری‌های رفتاری می‌میرند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: ایجاد کانون سلامت در محلات کم برخوردار می‌تواند، این افراد (افرادی که در اثر بیماری قلبی عروقی، تغذیه نامناسب، کم‌تحرکی و بیماری‌های رفتاری می‌میرند) را شناسایی نماید.

انتهای پیام/ح.گ ۳۰۰۱

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
کانون.سلامت.محلات     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   18 تير 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >