دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
هفته احیای امربه‌معروف و نهی از منکر برای آشنایی بیشتر افکار عمومی با رویکردها این فریضه است

19 تير 1403
دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هفته احیای امربه‌معروف و نهی از منکر برای آشنایی بیشتر افکار عمومی با رویکردها این فریضه است.

حجت‌الاسلام مجتبی احمدی اظهار داشت: هفته احیای امربه‌معروف و نهی از منکر هم‌زمان با ماه محرم‌الحرام از یکشنبه ۱۷ تیر آغاز گردیده است.

وی افزود: هفته اول محرم با هدف یادآوری اصلی‌ترین هدف جهاد الهی امام حسین (ع) و یارانش با عنوان هفته احیای امربه‌معروف و نهی از منکر نام‌گذاری شده است.

حجت‌الاسلام احمدی اضافه کرد: هفته احیای امربه‌معروف و نهی از منکر با هدف ترویج فریضه الهی امربه‌معروف و نهی از منکر و آشنایی بیشتر افکار عمومی با رویکردها و سیاست‌های کلی این ستاد در این ایام، شعار محوری امسال در کشور «امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، نهضت حسینی؛ گفتمان زینبی» اعلام شده است.

وی گفت: امسال برنامه‌های این ایام با روزشمار پوشش اسلامی، خانواده پایدار، جوانی جمعیت، جامعه پویا - نظارت همگانی، جامعه متعالی، صیانت از حقوق عامه، فساد ستیزی، آموزش عمومی، توانمندسازی اجتماعی، مردم‌محوری، تشکل سازی و قانون‌گرایی، حمایت از شهروند مسئول، اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام احمدی سیاست کلی این ستاد را آموزش فعالان این عرصه در ترویج صحیح فریضتین در لایه‌های مختلف جامعه دانست و افزود: بهره‌برداری از ظرفیت‌های تبلیغی و ترویجی ایام محرم برای تکریم فریضه واجب امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، تقویت ارتباط با افکار عمومی و رسانه‌ها برای نشر و تبیین فریضتین در سطح جامعه از مهم‌ترین اهدافی است که این ستاد در اجرای برنامه‌های ابلاغی مورد توجه قرار می‌گیرد.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: تبلیغات محیطی، دیدار با خانواده شهدای امربه‌معروف و نهی از منکر، سخنرانی مساجد و نمازخانه‌ها، نشست مبلغان و مبلغات، هم‌اندیشی با استادان حوزه و دانشگاه پیرامون امربه‌معروف، گردهمایی رؤسای شوراهای امربه‌معروف و نهی از منکر بیمارستان‌ها و شبکه‌های بهداشت استان و مدیران عرصه‌ها و نشست تبیینی ویژه بانوان از برنامه‌های اجرایی این هفته در تبیین فریضتین اجرا است.


کلمات کلیدی:
امربه‌معروف     نهی.از.منکر     حجت‌الاسلام.مجتبی.احمدی     معاونت.دانشجویی.فرهنگی        

تاریخ بروز رسانی:   19 تير 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >